ООО "Агри 2.0 Точное Земледелие"
18028, Черкасская область, Черкассы, п-кт. Химиков, 74, офис 301 / +38 (067) 513-68-80
(отдел продаж)
/ +380 (67) 474-41-22
+380 (472) 71-16-11
/ Пн-Пт, с 9:00 до 16:00

Як уникнути 5 підводних каменів під час посіву

Як уникнути 5 підводних каменів під час посіву
Джил Лоер (переклад Irina Shmygol)

Від непостійної глибини посіву до пожнивних залишків в борозні, багато що може піти не так під час посіву. П’ять способів дати насінню найкращий старт. 

«Потенціал врожаю починається з дна борозни», каже Корі Мулбауер, агроном з розвитку і досліджень компанії Precision Planting. «Ґрунт забезпечує насінину майже всім необхідним для виживання, успішного розвитку і продукування високих врожаїв.»

Виклик? Борозна може бути ризикованим місцем для насіння, якщо вони посіяні в неправильне середовище. Команда Precision Planting ділиться 5 речами, які впливають на потенціал врожайності з самого початку, і рекомендаціями щодо запобігання проблем зі сходами:

1. Низький вміст органічної речовини. Мулбауер каже, якщо вода є єдиним лімітуючим чинником, ґрунт з вмістом органічної речовини 1.3% в порівнянні з 3.7% може мати врожай на 6.25 т/га менше зважаючи на можливість ґрунту утримувати і використовувати воду. «Органічна речовина найкраще репрезентує потенціал врожайності культури», – каже він. Вам потрібно збільшити вміст органічної речовини у ґрунті? Розгляньте зменшений обробіток ґрунту або «запашні» культури.

2. Наявність поживних речовин на початку сезону. Наявність поживних речовин коливається протягом року, пояснює Мулбауер, і рівні поживних речовин низькі весною тому, що мікроорганізми почитають харчуватися. Особливо мало фосфору тому, що мікроорганізми ґрунту можуть використовувати до 90% внесених восени моноамонійфосфату та діамонійфосфату. Враховуючи мінералізацію і температуру ґрунту, Мулбауер вважає, що достатній рівень фосфору може бути недоступним до червня і рекомендує стартові добрива, щоб забезпечити насіння необхідними поживними речовинами на початку сезону.

3. Пожнивні рештки або сухий ґрунт в борозні. Брюс Бейкер, провідний спеціаліст з маркетингу, каже, що «погана» борозна може привести до втрати врожаю 1100 кг/га. Він рекомендує використовувати очисники пожнивних решток, щоб забрати залишки з борозни, і проводити регулярне обслуговування сівалки, таке як перевірка чи не забивається ґрунт між копіюючими колесами і відкриваючим диском. Управління пожнивними залишками починається восени і переглядається план обробітку, якщо надлишок решток залишається на полі. 

4. Втрата лінії вологості. Насіння посіяне «на півдорозі» до лінії вологості або над нею проросте пізніше і призведе до нерівномірних сходів, каже Дейл Кох, R&D продукт менеджер. “Ми знаємо, що ці рослини відставатимуть все своє життя”, – каже він, додаючи, що неодночасні сходи призводять до меншої кількості качанів. 

Перевірка глибини посіву по полю хороший шлях переконатися, що насіння потрапляє у лінію вологості, але Кох застерігає, що точкова перевірка на забезпечує точне представлення всього поля. Для фермерів, які не хочуть постійно зупиняти сівалку і перевіряти глибину посіву, Кох каже, що новий продукт Smart Firmer від Precision Planting відстежує температуру і вологість ґрунту при русі сівалки по полю і відображає проблеми на моніторі 20/20.

5. Посів у холодний ґрунт. “Якщо вологість – це паливо, то температура – це дросель”, – каже Кох, додаючи, що температура ґрунту перед посівом має мути принаймні 10°C. “Загалом, каже дослідник, ви починаєте грати в азартну гру нижче 10°C.” Фермери з північних областей, які починають посів при температурі ґрунту 7°C можуть відмовитися від кількох качанів на користь опалювальних установок, додає він.

Ціль – попередити переохолодження насіння, яке спричиняє розрив клітинних мембран насіння, а не розтягування і зростання в правильному темпі. Соя є вразливою протягом перших 6-12 годин, тоді як кукурудза чутлива протягом перших 24-48 годин. Якщо ви змушені працювати в холодних умовах, Кох рекомендує сіяти вранці, щоб дати щойно посіяному насінню 10-12 годин потенційного сонячного світла, а не боротьбу з холоднішими нічними температурами.

Джерело: http://www.prairiefarmer.com/crops/5-planting-pitfalls-avoid